You are here:

Výroba striekaných dielcov

Elegantné farebné striekané dvierka vo vysokom lesku sú vyrobené z MDF, alebo DTD dosky.
Vyrábame ich v matnom, alebo lesklom prevedení. Sú striekané niekoľkými vrstvami a na záver preleštené do vysokého lesku. Dvierka sa vyrábajú v hladkom prevedení, vo farebných odtieňoch podľa vzorkovníkov RAL, NCS, ICA. Vďaka tomu môžete mať krásnu kuchyňu vo farbe, podľa tých najodvážnejších požiadaviek.

Tvary a výfrezy
Pri striekaných dvierkach je množstvo možností výfrezov a tvarov. Technológia umožňuje podstatne väčšiu variabilitu, ako u fólie alebo lamina. Pri striekaných dvierkach nie je potrebné používať ABS hranu ako pri lamináte, alebo akrylovej fólii. Na ABS hrane sa časom môže usádzať nečistota, ktorú nie je možné odstrániť.

Frézovanie úchytiek
Jediná technológia, ktorou sa dajú vyhotoviť dvierka s frézovanými úchytkami je striekanie, čo zabezpečí úplne iné možnosti pri návrhu dizajnu nábytku.

Rôznorodosť a rôznofarebnosť
Pri striekaných dielcoch používame kompletnú škálu vzorkovníkov RAL ICA a NCS bez ďalších príplatkov, čo Vám dáva možnosť vybrať si z viac ako 2500 farebných odtieňov.Každý striekaný dielec prechádza viacerými rukami – niekoľkonásobné striekanie, dvojnásobne leštenie, kontrola kvality…

Zjednodušenie výroby
Použitím striekaných dvierok môžete výrazne zvýšiť kapacitu svojej výroby. Striekané dvierka stačí objednať v online objednávke a následne po dodaní hotové namontovať.

Starostlivosť o striekané dvierka

Zobraziť pravidlá

Radi by sme Vás poučili o niektorých dôležitých pravidlách, ktoré by ste pri starostlivosti o striekané dvierka mali dodržať. Vďaka ním dosiahnete nielen ich dlhšiu životnosť, ale vyhnete sa aj prípadným nevhodným postupom pri ich údržbe.

Na úvod je dobré brať na vedomie, že dvierka po montáži budú cca 2-3 týždne cítiť farbou. Je to kvôli tomu, že z dvierok sa vyparujú tvrdiče na LAK, tzn: “dvierka ešte zrejú”.

Počas celej doby používania nečistíme so žiadnymi agresívnymi prostriedkami, ako sú saponáty napr: JAR, PUR a je potrebné vylúčiť všetky chemické čističe na riad. Nikdy to neskúšame hlavne prostriedkom CIF a podobnými čističmi, ktoré partia do kúpeľne a toalety. Tieto prípravky totiž obsahujú drobné kamienky na leštenie sanity.

Ďalej nepoužívame žiadne čističe na báze alkoholu, ktoré by mohli spôsobiť fľaky na dvierkach. Musíme si uvedomiť, že na dvierka je nanášaný lak, ktorý je citlivý na nesprávne čistenie a leštenie.

Ďalšia dôležitá vec je nečistiť dvierka handričkou, s ktorou sme pred tým čistili topánky, alebo podlahu na ktorej môžu byť drobné kamienky a nečistoty.

Ideálne je dvierka čistiť výhradne bavlnenou handričkou, ktorou budeme čistiť iba samotné dvierka a to čistou vodou. Pre udržanie stáleho lesku používame výhradne náš prostriedok na čistenie a leštenie – Voskový sprej. Sprej nanášame v malých množstvách na dvierka. Čistiaci prostriedok spolu s handričkou zakúpite u nášho predajcu alebo obchodného zástupcu.

V prípade, že nedodržíte tieto upozornenia, reklamácia nebude uznaná.

Prečo si vybrať práve nás?

  • Celý tento náročný proces s krásnym výsledkom pri výrobe striekaných dvierok začíname tým, že materiál pred striekaním najskôr veľmi dôkladne vybrúsime brúsnym papierom pre vyhladenie jeho povrchu. Po vybrúsení a očistení materiálu od prachu, nanášame na materiál podkladovú vrstvu, ktorou je štandardne polyuretán.

  • Keď materiál vyschne od podkladovej vrstvy, následne nanášame požadovanú farbu a to až v troch intervaloch po sebe. Striekanie je zložitý proces ale celému výsledku dodá dokonalosť a eleganciu.

  • Ďalším krokom k výsledku patrí aj schnutie materiálu. Táto časť patrí k zdĺhavejšiemu procesu, pretože môže trvať pár dní. Všetky tužidlá a riedidlá, ktoré boli pridané do farby sa musia odpariť, čo trvá cca. 48 až 72 hodín. Reálne sa z dvierok odparujú cca 2 týždne.

  • Najdôležitejší proces pri najčastejších lesklých farbách je samotné leštenie. Kvalitu striekaných dvierok je poznať hlavne podľa toho, či je leštenie dotiahnuté. Pri lesklých farbách by mali byť dvierka ako zrkadlo v ktorom sa budete reálne vidieť. V prípade, že to tak nie je, leštenie nebolo dotiahnuté a dvierka nemajú kvalitu, akú by mali mať.

  • Dvierka sú po leštení stále čerstvé a musia byť uložené aspoň na 24 hodín, aby sa mohli zabaliť a nebol poškodený lak. Ďalej pripravujeme dvierka na expedíciu. Všetko musí mať svoju presnosť, postupnosť a profesionálny prístup, aby výsledok stál zato a vyhovel vysokým požiadavkám zákazníkov.

Vyberte si z ďalších služieb:

Výroba nábytku na mieru
Návrhy interiérov